Trzy ważne i cenne zwycięstwa!

Po chwili ciszy dzisiaj nadrabiamy zaległości.

Sytuacja wygląda dobrze - mimo kilku problemów kadrowych, "dziwnym" i kontrowersyjnym decyzjom sędziów w meczach z Ivą i Iskrą, nasz zespół od ostatniego posta wygrał wszystkie 3 spotkania i pewnie kroczy po mistrza jesieni.

Zwycięstwo 3:1 z Iwkową na własnym boisku nie wpłynęło znacząco na sytuacje w tabeli. Najgroźniejsi rywale również zgarnęli pełną pulę w swoich pojedynkach. Przedostatnia kolejka pozwoliła Arkadii zwiększyć przewagę nad resztą stawki - wpłynęła na to nasza wygrana 2:1 na jak zawsze ciężkim terenie w Łękach oraz remisy w większości pozostałych spotkań. Ostatnia kolejka to status quo - drużyny "z czuba" tabeli wygrały swoje spotkania.

Mecz z LKS-em Uszew w przedostatniej ligowej kolejce rudny jesiennej to pokaz siły naszej drużyny. Zwycięstwo zakończone wynikiem 1:9 mogło być jeszcze bardziej okazałe, jednak rozluźnienie w końcowej fazie spotkanie wynikające z wysokiego prowadzenia w taki a nie inny sposób wpłynęło na skuteczność zawodników Arkadii pod bramką rywala.

Od samego początku spotkania gospodarze zostali zdominowani przez nasz zespół. Mimo ambitnej walki w środkowej części boiska tylko raz zdołali doprowadzić do sytuacji sam na sam z Łukaszem Jakoszem - On jednak nie dał się zaskoczyć i wygrał ten pojedynek. Poza tym kilka stałych fragmentów i strzałów rywali z dystansu, które lądowały w rękawicach bramkarza lub w ogóle nie zmierzały w światło bramki. Arkadia natomiast ustawiła spotkanie w pierwszych 11 minutach, kiedy to zdobyła trzy bramki. Na szczególne wyróżnienie zasłużył gol na 2:0 autorstwa Darka Bacy, który silnym i precyzyjnym strzałem z powietrza z 45 metrów przelobował bramkarza. Było to Jego premierowe trafienie na poziomie seniorskim. Większość bramek padło po indywidualnych rajdach Patryka Waśko w bocznych strefach boiska, kombinacyjnych akcjach w środku pola, rozrzuconcyh do skrzydeł  i zakończonych dośrodkowaniami w pole karne, gdzie zazwyczaj piłka spadała po nogi naszych zawodników albo po błędzie bramkarza rywali (rzut wolny pośredni z 5 metrów). Honorowa bramka dla gospodarzy padła w końcówce meczu po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska i strzale z najbliższej odległości.

Ogólnie bramki dla naszego zespołu zdobyli: 4x Patryk Waśko, 2x Michał Waśko i po jednej Dariusz Baca, Karol Waśko i Kamil Borowiec.

Po raz kolejny warto podkreślić i podziękować naszym Kibicom za świetną postawę. Wasza obecność i gorący doping to ogromna motywacja do walki o kolejne ligowe zwycięstwa.

Na naszej facebookowej stronie pojawiła się informacja dotycząca realizacji zakupu szalików. Prosimy o zapoznanie się z tym postem.

Już dziś pragniemy zaprosić na ostatni ligowy mecz Arkadii w rundzie jesiennej. W Niedzielę (29.10) o godz.12.00 na własnym boisku podejmować będziemy drużynę Victorii Porąbka Uszewska. Biorąc pod uwagę, że dzień wcześniej dojdzie do bezpośredniego pojedynku dwóch najgroźniejszych rywali (Korona Niedzieliska - LKS Poręba Spytkowska 28.10, godz. 15.00), będzie to dla naszego zespołu bardzo ważny mecz w kontekście bezpiecznej pozycji lidera brzeskiej A klasy na czas przerwy zimowej.